داشتن – خوردن داماد آمریکا ارتباط اطلاعات

داشتن – خوردن: داماد آمریکا ارتباط اطلاعات اطلاعات جرد کوشنر داماد ترامپ دونالد ترامپ کمیته اطلاعاتی سنا

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل است / روحانی

رئیس‌جمهور اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد با تک تک کشورهای اسلامی جهت دفاع از قدس بدون هیچگونه ملاحظه و پیش‌شرطی همکاری نماید. 

همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل است / روحانی

روحانی: همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل است

عبارات مهم : اسلام

رئیس جمهور اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد با تک تک کشورهای اسلامی جهت دفاع از قدس بدون هیچگونه ملاحظه و پیش شرطی همکاری نماید.

به گزارش ایسنا، متن صحبت حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که دقایقی پیش در اجلاس فوق العاده سران شرکت همکاری اسلامی در استانبول ترکیه ایراد شد به شرح زیر است:

همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل است / روحانی

«بسم الله الرحمن الرحیم

سبحان الذی اسری بعبده لیال من المسجد الحرام الی المسجد االقصی الذی بارکنا حوله لنریه من ایاتنا انه هوالسمیع البصیر

رئیس‌جمهور اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد با تک تک کشورهای اسلامی جهت دفاع از قدس بدون هیچگونه ملاحظه و پیش‌شرطی همکاری نماید. 

جناب آقای اردوغان، ریاست محترم جمهوری ترکیه روسای محترم کشورهای اسلامی روسای هیات های شرکت کننده سلام علیکم و رحمه الله و برکاته. در ابتدا مراتب قدردانی خود را از برادر عزیزم جناب آقای رجب طیب اردوغان به جهت برگزاری این نشست بسیار مهم اعلام می کنم. موضوعی که باعث گردهمایی ما شده است است تبادل نظر راجع به فاجعه غم انگیز و زخم کهنه امت اسلام در صد سال گذشته است که با توطئه بالفور شروع شد و اینک با اقدام ناصحیح و غیرقانونی مدیر جمهور آمریکا جهت انتقال سفارت این کشور به شهر قدس شریف فصل جدیدی در آن پدید آمده است.

امروز از قدس سخن می گوییم که نخستین قبله گاه مسلمانان و سومین حرم مقدس اسلامی است و هویت و اعتبار فلسطین به آن آشنا می شود. قیام مردم مجاهد فلسطین در روزهای گذشته علیه آمریکا و اشغالگران صهیونیست یک بار دیگر آشکار ساخت که فلسطینیان به طرح های پوچ دل نبسته، و بر خواسته بحق خود پافشاری می کنند. خوشبختانه کشورهای اسلامی در قبال رویکرد دولت آمریکا نسبت به شهر قدس واکنشی سریع از خود نشان دادند و تشکیل این نشست معطوف به قرائت درست کشورهای اسلامی از اقدام نادرست مدیر جمهور آمریکا است.

برادران و خواهران گرامی باید از همه راههای ممکن مانع اجرای این اقدام غیرقانونی دولت آمریکا شویم. ولی جای طرح این پرسش وجود دارد که چه عنصرهای و عواملی باعث شد مدیر جمهور آمریکا اینچنین گستاخانه حرمت شکنی کند!؟ به عقیده من آنچه بیش از هر چیز دیگری محرک و مشوق این تصمیم گیری بوده، تلاش بعضی جهت ایجاد ارتباط با رژیم صهیونیستی و هماهنگی و همکاری با آن رژیم است که جایگزین مقابله با تهدیدهای صهیونیست ها، در همراهی با آمریکا و رژیم صهیونیستی، نسخه هایی را جهت آینده فلسطین تجویز می کنند که در صورت عملی شدن، صهیونیست ها جهت هر لحظه بر فلسطین مسلط خواهند شد. امروز دیگر همه می دانند که بزرگترین دشمن یهودیان، نه مسلمانان و اعراب بلکه پروژه خطرناک صهیونیسم هست. ما مسلمانان و مسیحیان و یهودیان، صاحبان تاریخی این منطقه هستیم. این صهیونیست ها هستند که در این جمع غریبه اند و خود را بر این منطقه تحمیل کرده اند؛ آنهایی که بذر تروریسم و خشونت گرایی را از سال های آغازین قرن گذشته به منطقه ما آوردند، صهیونیست ها هستند.

همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل است / روحانی

در طول چند دهه گذشته رژیم صهیونیستی مسئول کشتار و آوارگی فلسطینیان و بی حرمتی به مقدسات اسلامی در فلسطین است و در تمامی این جنایات، ایالات متحده آمریکا با آن همراه، و در شورای امنیت با وتوی خود آن را حمایت کرد و در ارسال انواع سلاح مخرب جهت رژیم جنگ افروز از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و متاسفانه بعضی آمریکا را در طول سالها مذاکره، داور گرفتند و یا از آن حمایت درخواست کردند و دل در گرو میانجیگری آن سپردند. ایالات متحده هیچگاه میانجی صادقی نبوده و نخواهد بود.

اقدام اخیر دولت آمریکا جهت کسانی که هنوز روزنه امیدی به ایفای نقش مثبت آمریکا در حل بحران فلسطین داشتند آشکارا روشن ساخت که آمریکا تنها در پی منافع حداکثری صهیونیست ها هست، و احترامی جهت خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست.

رئیس‌جمهور اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد با تک تک کشورهای اسلامی جهت دفاع از قدس بدون هیچگونه ملاحظه و پیش‌شرطی همکاری نماید. 

آقای مدیر جهت مقابله با این کارها ظالمانه و کوته نظرانه ضرورت دارد کارها عملی ذیل را در سرلوحه برنامه جمعی خود قرار دهیم:

۱-ضروری است تصمیم اخیر آمریکا در اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خود به آنجا به شدت به وسیله این اجلاس محکوم شود.

همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل است / روحانی

۲-در شرایط کنونی، وحدت دنیا اسلام در برابر رژیم صهیونیستی بسیار مهم هست. اگر در بعضی از پرسشها با هم اختلاف نظر داریم، ولی در مورد دفاع از قدس و آرزوی بزرگ فلسطین نباید اختلافی داشته باشیم. همه معضلات دنیا اسلام از طریق گفتگو قابل حل هست. تنها از طریق وحدت اسلامی است که بهتر می توان از حقوق امت اسلام و قدس حمایت کنیم.

۳ -دولت آمریکا باید متوجه این واقعیت بشود که دنیا اسلام نسبت به آینده فلسطین و قدس شریف بی تفاوت نبوده و به سخره گرفتن مصوبات بین المللی و نظرات اکثریت قریب به اتفاق جامعه بین المللی در عنوان فلسطین، بدون هزینه سیاسی نخواهد بود.

۴ -کشورهای اسلامی به طور یکپارچه موضع اصولی خود در مخالفت با اقدام اخیر آمریکا را در گفتگو با شرکای آمریکا به خاص کشورهای اروپایی مطرح و بر لزوم پایداری همه کشورها در برابر تصمیم اخیر ترامپ تاکید کنند.

۵ -باید عنوان فلسطین به عنوان اول دنیا اسلام برگردد. با شکست داعش در عراق و سوریه و لزوم استمرار مبارزه با دیگر گروه های تروریستی، نباید از خطرات رژیم صهیونیستی از جمله زرادخانه هسته ای این رژیم که کل دنیا را مورد ترساندن قرار می دهد غافل باشیم.

۶ -سازمان ملل متحد به خاص شورای امنیت و مجمع عمومی آن در مقطع کنونی نقش کلیدی در مخالفت با تصمیم اخیر آمریکا دارند. مورد نیاز است هیات های نمایندگی کشورهای اسلامی در شرکت ملل به طور فعال در مباحثات شرکت نمایند.

۷ -باید تحرکات رژیم صهیونیستی به طور مستمر مورد رصد قرار گیرد و شرکت همکاری اسلامی در صورت نیاز جهت اتخاذ تدابیر الزم در سطح وزرا یا سران تشکیل جلسه دهد.

جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران آمادگی دارد با تک تک کشورهای اسلامی جهت دفاع از قدس بدون هیچگونه ملاحظه و پیش شرطی همکاری نماید.»

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | همکاری | آمریکا | فلسطین | صهیونیست | رژیم صهیونیستی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs